اينجا هستيد: سایت حقوق > حرفه‌های حقوقی > قضاوت > اگر در اتاق مدیران قضایی به روی مردم باز نباشد، در اتاق دلالان باز می‌شود
منتشر شده: 7 اوت 2015

اگر در اتاق مدیران قضایی به روی مردم باز نباشد، در اتاق دلالان باز می‌شود

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: اگر در اتاق مدیران قضایی به روی مردم باز نباشد، در اتاق دلال‌ها باز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمدرضا عدالت‌خواه در آیین تودیع و تکریم رییس دادگستری و دادستان شهرستان صحنه با بیان اینکه قضا یک منصب است نه یک شغل، اظهار کرد: این منصب آنقدر مهم است که برخی متون فقهی قدما و معاصرین صلاحیت قضا را تابع اجتهاد مطلق می‌دانند، اما به جهت مقتضیات زمان و اضطرار شرط اطلاق اجتهاد تخفیف یافته، اما فقها در مبحث عدالت قاضی هیچ تقلیل و تخفیفی قائل نیستند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: دشمن هم این جایگاه بالا و نقش اصلاحی قضا را دریافته و پیکان تهاجمات پیدا و پنهانش را متوجه آن ساخته که متاسفانه دوستان نادان داخلی هم در همان مسیر حرکت می‌کنند و علیه این دستگاه مستقل و مهم که منافع نامشروع و زیاده طلبانه آنها را تأمین و تضمین نمی کند، مواضع مغرضانه می گیرند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ماده 48 آیین دادرسی کیفری جدید را ببینید که گروهی چگونه به خاطر تصویب آن رئیس قوه قضائیه را مورد هجمه و نقد غیر علمی قرار داده اند، در حالیکه می دانیم و می دانند اساسا قانون از مجلس می گذرد و از طرف دیگر عدم تمکین آنها به قانون نشانه میل آنها به قانونگریزی است.

عالی ترین مقام قضایی استان افزود: این سنگربندی‌ها ناشیانه نیست، بلکه سرکشی در مقابل ولایت است. تمرد و سرکشی خود را با حمله به شخصیت های حقیقی و حقوقی تحت زعامت ولایت دنبال می کنند. یک روز متعرض قوه قضائیه می شوند و روز بعد سراغ سپاه پاسداران می روند و غافل از اینکه ما پرورش یافته مکتب ولایتیم و ذره‌ای از مواضع اقتدار و قانون مداری خود عدول نخواهیم کرد.

رییس شورای قضایی استان کرمانشاه تصریح کرد: ما همه در یک کشتی نشسته ایم و جمهوری اسلامی ایران همان کشتی است. هر شخص حقیقی و حقوقی جزیی از این کشتی است، اما هدف واحد همه ما که همان هدف غایی تشکیل حکومت اسلامی است رسیدن به کمال و وصل انسان به خداست. اساس وجود دستگاه‌های قضایی، اجرایی، تقنینی همه و همه برای حرکت این کشتی است، آن هم تحت زعامت کشتی بانی حکیم به نام ولی فقیه.

وی در ادامه ضمن تقدیر از زحمات حیدری زاده و مرادی رئیس دادگستری و دادستان پیشین شهرستان صحنه، حسین نظری و مسعود صمدی را بعنوان رئیس دادگستری و دادستان جدید این شهرستان معرفی کرد.

وی از مسئولین قضایی خواست حتما روز یا روزهایی از هفته را به دیدار با مردم اختصاص دهند و افزود: اگر در اتاق کار شما به روی مردم باز نباشد، در اتاق دلال‌ها باز می شود.